субота, 26 листопада 2016 р.

Три колоски закуті дротом

Свічка пам’яті…
     Голодомор… Його жертви… Знищення українських синів і дочок – ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки.
     Як потужний засіб, зброя для підкорення непокірних – голод, був широко застосованний з давніх давен. Якщо нападники не могли взяти ворожі міста штурмом, то вони брали його в облогу і оборонці, знесиленні голодом, врешті здавалися на ласку переможця, або гинули.
     25 листопада 2016 р. учні та педагогічний колектив Бужківської ЗОШ І ст. спільно з бібліотекарем бібліотеки-філії с. Бужок вшанували пам’ять постраждалих під час Голодомору 1932-33 рр., а 27 листопада 2016 р. в Народному домі спільно із бібліотекою с. Бужок проведено години скорботи «Три колоски закуті дротом». До заходів бібліотекар Алексевич Н.С. оформила книжкову виставку , присвячених цій трагічній сторінці нашої історії.
      Присутні переглянули тематичний відеоролик, вшанували загиблих хвилиною мовчання, та запалили свічку пам’яті.
      Голодомор – явище, яке навіки викарбуване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки нашої історії – національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних життів, а, значить, – не підлягає забуттю.

Зав.школи: Ціж Н.М.









середа, 23 листопада 2016 р.

30 років Музею-садибі М. Шашкевича

      6 листопада українці відзначали 205-річницю від Дня народження М.Шашкевича. Цю дату урочисто святкували в музеї-садибі у селі Підлисся. Та ця дата прийшла не сама. 
Вже 23 листопада в цьому ж музеї відзначали іншу подію - 30 років з дня заснування музею.
На святкування зібралося багато шанувальників музейного мистецтва та тих, кого манить Шашкевичова земля та його вічне слово. Підлиська земля зустрічала делегації з Бережан, Львова, Бродів...  Були присутні вчителі та учні Білокамінського НВК, Бужківської ЗОШ...
     Розпочалися урочистості спільною молитвою та окропленням музею святою водою. Опісля до слова запрошувались представники Львського університету ім.І.Франка, письменники, поети, художники та музеєзнавці...
      На завершення всі із захопленням спостерігали за літературно-мистецькими виступами навчальних закладів. що носять ім'я М.Шашкевича: Білокамінського НВК та Бродівського педагогічного коледжу і студентів Львівського університету ім.І.Франка.
Бібліотекар Алексевич Н.С.











пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Буду я навчатись мови золотої


9 листопада ми відзначали День української писемності та мови. Мова – це величезний скарб народу, надбаний віками. Не дарма кажуть: «Без мови немає народу». Саме тому ми повинні її вивчати, цінувати, пишатися нею.
Позмагатися у мовознавчому турнірі «Буду я навчатися мови золотої», який підготували бібліотекар Алексевич Н.С. та вчителі Ціж Н.М. і Крокіс Г.В., мали змогу учні Бужківської ЗОШ І-ст.
Поділившись на три команди, діти із задоволенням виконували завдання: відгадували загадки, головоломки, виконували завдання з граматики, віршували, тощо. Учні показали високі знання української мови, спритність, уважність…
На завершення учасники заходу прослухали вірш про мову у виконанні Брайка Павла та переглянули відеоролик на пісню «Рідна мова».

Бібліотекар Алексевич Н.С.










неділя, 6 листопада 2016 р.

205 річниця від Дня народження М.Шашкевича

     6 листопада минає 205 років від Дня народження будителя Галицького краю, поета, священика, сподвижника української мови - Маркіяна Шашкевича.
З нагоди цієї події 6 листопада урочистості відбулись і в с.Підлисся у музеї-садибі М.Шашкевича.    
     Відслужено панахиду за о.Маркіяном Шашкевичем та покладено квіти до його пам'ятника. Опісля відбулося літературно-мистецьке свято за участю вчителів та учнів Білокамінського НВК та Золочівської ЗОШ І-ІІІст №2, які носять ім'я М.Шашкевича.
Бібліотекар Алексевич Н.С.







середа, 2 листопада 2016 р.

ЗУНР – вагома сторінка української державності


Боротьба за незалежність України триває з давніх-давен. Ще в далекий 1918 рік українські землі належали Австрії. Українськи народ і тоді прагнув незалежності і УНРада поставила перед австрійським урядом питання про передачу їй всієї повноти влади у Галичині та Буковині. Проте австрійський намісник Галичини генерал Карл фон Гуйн відповів категоричною відмовою делегації. 31 жовтня 1918 р. було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом.
В ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. стрілецькі частини, очолювані полковником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у місті та на Ратуші вперше замайорів синьо-жовтий стяг. З нагоди цієї події  1 листопада відзначають як День проголошення ЗУНР.
Відзначали цю дату і в с.Бужок.  1 листопада вчителі  Бужківській ЗОШ спільно із бібліотекарем бібліотеки-філії с.Бужок провели для школярів історичну годину «ЗУНР – вагома сторінка української державності». Діти слухали розповідь вчителів про події того часу, переглянули відеоролик, який підготувала бібліотекар. Опісля жваво обговорювали побачене та почуте.

Бібліотекар Алексевич Н.С.